Aplikasyon sa Fiber Patch Cord Optical cable:
fiber communication optical cable network
network sa pag-access sa fiber broadband
CATV, mga instrumento sa fiber, fiber LAN
Fiber Patch Cord Optical cable Sumaryo:
Mahitungod sa Fiber optic connector, gitawag kini sa ITU nga usa ka klase sa passive light component nga makakonektar sa duha o daghan pang fiber lines nga lig-on apan dili kanunay. Makahimo kini og suod nga koneksyon para sa fiber cable ug makahimo og maayong transmission para sa enerhiya sa kahayag.
Fiber Patch Cord Optical cable Opsyonal nga mga klase:
FC, SC, ST, LC, MTRJ, MU, SMA, FDDI, E2000, Sc/pc
| tipo | Pagkawala sa Pagsal-ot NASUDNON | Pagkawala sa Pagsal-ot NEGOSYO | Pagkawala sa Pagsal-ot ATONG | Pagkawala sa Pagbalik NASUDNON | Pagkawala sa Pagbalik NEGOSYO | Pagkawala sa Pagbalik ATONG |
| PC | ‹ 0.3dB | ‹ 0.2dB | ‹ 0.1dB | › 40 dB | › 45 dB | › 45 dB |
| UPC | ‹ 0.3dB | ‹ 0.2dB | ‹ 0.1dB | › 40 dB | › 45 dB | › 45 dB |
| APC | ‹ 0.3dB | ‹ 0.2dB | ‹ 0.1dB | › 40 dB | › 45 dB | › 45 dB |
Teknikal nga kasaligang datos (pagsulay)
| Butang sa pagsulay | Kondisyon sa pagsulay |
| Pagsukol sa basa | Temperatura: 85º:C/relative humidity 85%/14 ka adlaw/insertion loss ‹ 0.1dB |
| Pagbag-o sa temperatura | Temperatura-40º:C~+75º:C/relative humidity 10%-80% /42 ka pagbalik-balik/14 ka adlaw/ insertion loss ‹ 0.1dB |
| Ibutang sa tubig | temperatura43ºC, /PH5.5,/ 7 ka adlaw /pagkawala sa pagsulod‹0.1dB |
| kadasig | Swing1.52mm/frequency 10Hz~55Hz,/ X?Y?Z tulo ka direksyon: 2 ka oras/insertion loss?0.1dB |
| Pagliko sa karga | 0.454kgload/circle 100 insertion loss‹0.1dB |
| karga nga torsyon | 0.454kgload/10 ka lingin/insert loss ‹0.1dB |
| Tensilitidad - resistensya | 0.23kg nga pagbira (hubo nga lanot),1.0kg (nga adunay kabhang) pagsulod ‹0.1dB |
| welga | Taas 1.8m, tulo ka direksyon, 8 sa matag direksyon/pagkawala sa pagsulod ‹ 0.1dB |
| Sumbanan sa reperensya | Bellcore TA-NWT-001209 pagkawala sa pagsulod ‹ 0.1dB |